Pieprasītākās darba tirgus nozares 2021. gadā
  Uz ziņu sarakstu

  Noskaidroti 2021. gada pieprasītākie darba sektori

  Noskaidroti 2021. gada pieprasītākie darba sektori

  Kuras bija šī gada pievilcīgākās nozares?

  Saskaņā ar REBR globālo aptauju, pievilcīgākās darba nozares 2021. gadā bija informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) un lauksaimniecība. To pieci galvenie virzītāji ir: karjeras attīstība, Covid-19 droša darba vide, darba drošība, kā arī finansiāli veselīgas organizācijas ar labu reputāciju. Abās pieprasītajās nozarēs šie faktori ir konsekventi vienādi. Reģionāli IKT ir dominē starp trīs pievilcīgākajām nozarēm visā pasaulē, izņemot Latīņameriku. Turklāt, pēc globāliem aptaujas datiem, topa pieciniekā ierindojas arī automobiļu, kas novērtēta kā otra pievilcīgākā nozare visā pasaulē, ātras aprites patēriņa preču (FMCG) un dzīvības zinātņu nozares.

  IKT (kas sastāv no IT, programmatūras, telekomunikāciju, interneta pakalpojumu sniedzējiem un tehnoloģiju uzņēmumiem) ir pievilcīgākā nozare IKT un inženieru darbaspēkam (67%), turklāt tā pierādās kā nozare, kurai viņu prasmes ir vispiemērotākās (51%). Aplūkojot nozares, kurās IKT un inženierzinātņu darbinieki jūtas vispiemērotākie savam darbam, pamatojoties uz savām prasmēm, iespējams secināt, ka viņu prasmju kopumam vislabāk atbilst automobiļu, inženierzinātņu un enerģētikas un komunālo pakalpojumu joma.

  Starp 5 pieprasītākajiem sektoriem pasaulē, darba devēji visaugstāk tiek novērtēti par to finansiālo veselību. IKT un dzīvības zinātņu nozares tiek vērtētas visaugstāk par Covid-19 drošu darba vidi. Tiek uzskatīts, ka 4 no 5 darba devējiem starp vadošajām nozarēm piedāvā ilgtermiņa darba drošību, izņemot automobiļu rūpniecībā.

  Šobrīd Latvijā ir izteikts pieprasījums pēc dažādu jomu speciālistiem – programmētājiem, mārketinga, finanšu, būvniecības un pat ēdināšanas nozares speciālistiem. Tomēr ikviena profesiju topa pirmajā vietā pārliecinoši ierindojas IKT nozare un ar to saistītās profesijas. Šeit izcelta programmētāja profesija, kas, pēc darba devēju domām, Latvijā 2021. gadā ir pieprasītākā un vajadzīgākā. Jāpiebilst, ka IKT ir daudzpusīga nozare, kurā darbojas arī tādu profesiju pārstāvji kā projektu vadītāji, testētāji un sistēmu un biznesa analītiķi.  ANCOR Corporate Websites
  Загрузка...
  Хочу в ANCOR!
  Загрузка...
  Заявка на услугу
  Загрузка...
  Оставить отзыв о работе консультанта
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...