Attālinātais darbs ir kļuvis par lielāku priekšrocību sieviešu vidū
  Uz ziņu sarakstu

  REBR pētījums: Sievietes dod priekšroku darbam attālināti

  REBR pētījums: Sievietes dod priekšroku darbam attālināti

  Pirms pasauli skāra pandēmija, lielākoties tikai runājām par attālinātu un daļēji attālinātu darbu, bet šobrīd mobilitāte ir jaunā realitāte un darbs no mājām ir kļuvis par mūsdienu normu. Turklāt, uzņēmumiem ieviešot jauno darba organizēšanas modeli, Randstad pētījumā atklājas, ka iespēju strādāt attālināti vairāk izvēlas sievietes nekā vīrieši. Kādi varētu būt galvenie iemesli, kāpēc sievietes dod lielāku priekšroku darbam no mājām?

  Saskaņā ar Randstad globālo pētījumu par uzņēmējdarbības un administrācijas profesijām 2021. gadā, 39% biznesa un administrācijas darbiniekus visvairāk piesaista tie uzņēmumi, kas piedāvā iespēju strādāt attālināti. Darbu no mājām it īpaši pievilcīgu uzskata sievietes, tomēr vīriešiem šāds darba formāts interesē mazāk (42% pret 35%). Vidējās izglītības darbinieki (44%) ir vairāk ieinteresēti strādāt mājās, nekā sākumizglītības un augstākās izglītības darbinieki (vidēji 36%). Reģionāli, attālināts darbs tiek uzskatīts par svarīgāku tieši Latīņamerikā (50%) un Eiropā (49%).

  Salīdzinot ar vidējo biznesa un administrācijas darbinieku skaitu (59%), visvairāk attālināti strādā darbnieki vecumā no 25 līdz pat 34 gadiem (64%). Vairāk Ziemeļamerikā dzīvojošajie Covid-19 krīzes laikā sāka strādāt daļēji vai pilnībā no mājām (68%). Tomēr NVS reģionā vairāk darbinieku norādīja (20%), ka nepieciešams atrasties uz vietas birojā, vairāk nekā citos reģionos (12%). 

  Vadītāji un profesionāļi (attiecīgi 74% un 72%) biežāk strādā no mājām, nekā līdzstrādnieki un lietvedības darbinieki (55% un 51%).

  Lai gan starptautiskā pētījuma REBR rezultāti atklāj, ka sievietes labprātāk izvēlas strādāt attālināti nekā vīrieši, ANCOR Latvia projektu vadības un personāla atlases speciālistes dod priekšroku iespējai strādāt klātienē, jo uz vietas birojā netiek tik bieži novērsta uzmanība no pienākumiem un ir vieglāk koncentrēties darbam. Savukārt, komentējot pētījuma rezultātus, ANCOR Latvia darbinieces kā pozitīvu aspektu darbam attālināti uzsver tieši komforta zonu, tomēr tā atkal bieži var traucēt produktivitātei.

  ANCOR Corporate Websites
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...