Kādas ir algas ekspektācijas latviešu vidū 2022. gadā?
  Uz ziņu sarakstu

  Pētījums: Vairums latviešu plāno mainīt darbu 2022. gadā

  Pētījums: Vairums latviešu plāno mainīt darbu 2022. gadā

  Jauns gads – jauna karjera? 

  Pagājušā gada izskaņā ANCOR veica pētījumu, lai noskaidrotu, kādas ir Latvijas iedzīvotāju karjeras un algas ekspektācijas 2022. gadā, kurā atklājās, ka Latvijas iedzīvotāju vēlme mainīt darba devēju izrādās lielāka kā cerības uz lielāku atalgojumu un paaugstinājumu amatā.

  Aptaujā piedalījās teju 200 cilvēki. Lielākā daļa aptaujāto bija sievietes (70%). Sadalot pēc vecuma grupām, lielākā daļa respondentu bija vecumā no 35 līdz 44 gadiem (60%), kam seko jaunieši vecumā no 25 līdz 34 gadiem (30%). Kā visbiežāk norādītās profesionālās specializācijas aptaujāto vidū - pārdošana (19%) un personāla vadība (15%), bet 11% atzīmējuši, ka strādā par administratīvajiem darbiniekiem un IT speciālistiem.

  Kādus karjeras mērķus latvieši vēlas sasniegt Jaunajā gadā? Vairāk kā trešdaļa aptaujas dalībnieku (37%) ziņoja par nodomu mainīt darbu, bet 26% respondentu atklāja, ka vēlas algas paaugstinājumu pašreizējā darba vietā. Turklāt 15% aptaujāto norādīja, ka vēlas mainīt profesiju. Izvēloties atbildi “cits”, respondenti komentējuši, ka vēlas pierādīt sevi līdzšinējā amatā un nostrādāt tajā vairāk nekā gadu, vai vienkārši atrast darbu.

  Lai noskaidrotu, kādas cerības iedzīvotāju vidū ir attiecībā pret atalgojumu, aptaujas dalībniekiem tika lūgts norādīt, kāda alga viņus apmierinātu Jaunajā gadā, izvēloties vienu no sekojošajiem atbilžu variantiem:

  • Vairāk kā 20% nekā pašreiz (30%);
  • Vairāk kā 50% nekā pašreiz (7%);
  • Divreiz vairāk kā pašreiz (26%);
  • Stabila alga (30%);
  • Esmu apmierināts ar savu pašreizējo atalgojumu (4%).

  Atbildes par algas ekspektācijām respondentu vidū ir dažādas. Lai gan teju trešdaļa atklājusi, ka viņus apmierina stabils atalgojums, lielākā daļa tomēr vēlas saņemt vismaz par 20% lielāku atalgojumu, kāds tas ir pašreiz.

  «Aptaujas rezultāti atspoguļo vienu no galvenajām aizvadītā gada tendencēm - palielinātu mobilitāti darba tirgū. 2021. gadā visā pasaulē no lielajiem un vidējiem uzņēmumiem aizgāja aptuveni 38 miljoni cilvēku, un gandrīz tikpat daudz ieguva jaunu darbu. Tādu aktivitāti darba devēju maiņā iepriekš neesam redzējuši. Acīmredzot, pandēmija daudziem ir likusi pārdomāt savu vietu dzīvē. Piebildīšu, ka šī tendence vērojama ne tikai Latvijas darba tirgū, bet arī globālajā. Un, pēc mūsu prognozēm, tas turpināsies arī 2022. gadā.», komentē Inese Rence, vecākā personāla atlases speciāliste, ANCOR. 

  ANCOR Corporate Websites
  Загрузка...
  Хочу в ANCOR!
  Загрузка...
  Заявка на услугу
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...