Ko vēlas veselības aprūpes darbinieki?
  Uz ziņu sarakstu

  Kas motivē veselības aprūpes darbiniekus?

  Kas motivē veselības aprūpes darbiniekus?

  Randstad, vadošais personāla atlases uzņēmums, kas atrodas Nīderlandē, katru gadu veic globālu aptauju, iekļaujot respondentus no 34 valstīm, ar mērķi uzzināt globālā darba tirgus tendences un motivējošos faktorus attiecībā pret darba devēja izvēli. 2021. gadā, papildus ierastajiem globālajiem pētījumiem, Randstad ir veikuši pētījumu par veselības aprūpes nozari, lai tuvāk iepazītu tās raksturīgās iezīmes un labāk izprastu, kā pašreizējā situācija ietekmē veselības aprūpes speciālistu ekspektācijas un motivāciju darbā.

  Saskaņā ar šo pētījumu, vispārējās tendences saglabājušās tādas, kādas tās bija iepriekšējā gadā – daudzi veselības aprūpes speciālisti turpina strādāt kā ierasts, turklāt, salīdzinot ar cilvēkiem, kuri strādā citās nozarēs, visausgtākais nodarbinātības līmenis bijis starp tiem, kas strādā tieši veselības aprūpē.

  Ņemot vērā, ka katrs trešais veselības aprūpes speciālists 2020. gadā strādāja vairāk stundas vai arī viņu darba stundas/alga tika samazināta, šķiet pilnībā dabiski, ka tādi faktori kā vēlamā alga (60%), kā arī darba un privātās dzīves līdzsvars (57%) tika minēti kā svarīgākie ietekmējošie faktori visiem veselības aprūpes speciālistiem kopumā, kad runa ir par darba devēja izvēli. Tomēr, atšķirībā no visām pārējām nozarēm, veselības aprūpes speciālisti, izvēloties darba devēju, kā sekundāri svarīgus faktorus atzīmē patīkamu darba vidi (56%), darba drošību (55%) un kompānijas finansiālo stāvokli (48%), kamēr globāli darba drošība (56%), patīkama darba vide (55%) un karjeras izaugsme (49%) tika minēti kā otri svarīgākie noteicošie faktori, izvēloties darba devēju.

  Rokot vēl dziļāk, #Randstad salīdzināja vispārējos veselības aprūpes speciālistus, veselības asociācijas speciālistus un personīgās aprūpes darbiniekus veselības aprūpes jomā. Rezultātā vislielākā atšķirība, kāda tika novērota – kamēr veselības aprūpes speciālisti atkārto globālo modeli, kā būtiskākos faktorus minot labu atalgojumu, darba un privātās dzīves līdzsvaru, veselības asociācijas speciālisti un personīgās aprūpes darbinieki veselības aprūpē kā visbūtiskāko faktoru motivācijai strādāt nosauca patīkamu darba vidi (50-60%).

  Ir skaidri zināms, ka veselības aprūpes nozare nav iedomājama bez tehnoloģijām, tomēr lielākā daļa veselības aprūpes darbinieku piekrita, ka vismazāk svarīga viņiem ir jaunāko tehnoloģiju izmantošana. Turklāt, darba atrašanās vieta izrādījās mazāk svarīga gan veselības aprūpes speciālistiem, gan līdzstrādniekiem, savukārt daudzveidību un iekļaušanu darbā kā vismazāk svarīgu ietekmējošo faktoru minēja veselības un personīgās aprūpes speciālisti.

  Noslēgumā ir vērts pieminēt, ka kopumā vispārējās tendences saglabājas, bet ekspektācijas atšķiras atkarībā no veselības aprūpes speciālista subjektīvajām prasībām – lai gan visi veselības aprūpes speciālisti vienbalsīgi norādīja, ka svarīgākais ir darba un privātās dzīves līdzsvars, veselības aprūpes speciālisti ir vairāk vērsti uz mērķiem un vēlamā atalgojuma saņemšanu. Tikmēr palīgpersonāls, īpaši #COVID-19 laikā, vēl vairāk novērtē kolēģus, un viņiem vislielākā motivācija grūtos brīžos ir patīkama darba vide.

  ANCOR Corporate Websites
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...