Darba pārrunas: kā atbildēt uz atlašu speciālista jautājumiem
  Rakstu sarakstam

  Darba pārrunas: kā atbildēt uz atlašu speciālista jautājumiem

  Pastāstiet par sevi

  Šis jautājums tiek uzdots gandrīz katrā darba intervijā. Citas šī jautājuma versijas:
  • Nosauciet trīs galvenos punktus savā CV!
  • Kā mums sākt pārrunas?
  • Ko jūs vēlētos mums pateikt?
  • Kāds ir jūsu pašreizējais amats?
  Atbildiet uz šiem jautājumiem īsi, 2–3 minūšu laikā: pastāstiet par savu izglītību un darba pieredzi, norādiet, kādēļ tieši JŪS esat labākais kandidāts šim amatam.

  Kādēļ nolēmāt mainīt pašreizējo darbu?

  Runājiet par iemesliem, kas pamudināja jūs uz darba maiņu. Nerunājiet par to, kas nepatika iepriekšējā darbā. Saglabājiet pozitīvumu!

  Nepieminiet konfliktus un nesaskaņas, pat ja tādas bija. Turklāt, nekad nevainojiet savu iepriekšējo vadītāju.

  Mēģiniet atbildēt diplomātiski:

  • par iespējamo reorganizāciju, kad kādi amati tika likvidēti;
  • vēlos un varu uzņemties jaunus, sarežģītākus uzdevumus;
  • mani interesē profesionālā izaugsme, karjera.
  Ja noticis tā, ka atlašu speciālists ir uzzinājis par jūsu nesaskaņām ar iepriekšējo darba devēju, tad, pārlieku neizplūstot detaļās, paskaidrojiet, kādos apstākļos tas notika. Runājot par savu darbavietu, koncentrējieties tikai uz pozitīvajiem aspektiem: iegūto pieredzi, noderīgām prasmēm, nozīmīgiem kontaktiem u.c.

  Kādēļ jūs interesē šis darbs?

  Atbildot uz šo jautājumu, uzsveriet profesionālās prasmes un īpašības, kas varētu noderēt jūsu nākamajā darbā. Parādiet, ka pirms pārrunām esat ievācis informāciju par uzņēmumu. Paturiet prātā, ka jūsu zināšanu trūkums par industriju vai intereses neizrādīšana par uzņēmuma darbību var būt pietiekams iemesls, lai jūsu kandidatūra tiktu noraidīta.

  Kādi būs jūsu pirmie soļi jaunajā darbā?

  Šis jautājums parasti tiek uzdots, pretendējot uz augstu amatu. Jums būtu jāparāda ticība sev, spēja uzņemties iniciatīvu, analizēt un plānot.

  Taču nepārcentieties, sakot, ka manīsiet visu no pamatiem. Nesoliet revolucionāras pārmaiņas, īpaši tad, ja jums nav bijusi iespēja tuvāk iepazīties ar uzņēmuma darbības specifiku.

  Kur jūs redzat sevi pēc 5–10 gadiem?

  Atbildiet koncentrēti un necentieties pārsteigt ar kaut ko neparastu. Turklāt, esiet piesardzīgs, nosaucot ambiciozus mērķus, īpaši, ja tiem nav saistības ar amatu un uzņēmumu, kurā pretendējat strādāt. Piemēram, varat pateikt, ka pēc pieciem gadiem redzat sevi joprojām strādājam šajā uzņēmumā, tikai pildot sarežģītākus uzdevumus un ieņemot augstāku amatu.

  Kādas ir jūsu vēlamā atalgojuma robežas?

  Nesāciet par to runāt pats – sagaidiet atlašu speciālista jautājumu. Jau iepriekš prātā apdomājiet atbildi un saglabājiet godīgumu: stingri norādiet minimālās un optimālās gaidas attiecībā uz atalgojumu un citām privilēģijām.

  Kādas ir jūsu stiprās puses?

  Arī šai atbildei nepieciešama iepriekšēja sagatavošanās. Nosaucot savas stiprās puses, akcentējiet savas īpašības, kas var būt noderīgas, veicot šo konkrēto darbu. Pamatojiet šīs īpašības ar piemēriem no dzīves, kā tās izpaudās studiju laikā vai iepriekšējā darbā.

  Kādas ir jūsu vājības?

  Atbildot uz šo jautājumu, neesiet pārgudrs, sakot, ka jūsu vienīgā vājība ir pārāk liela atbildības sajūta. Tas var radīt iespaidu, ka jūs vienkārši izvairāties no atbildes. Daudz labāk ir nosaukt trūkumu, ko būtu iespējams interpretēt arī kā pārākumu, piemēram: “Dažreiz mana apņēmība un enerģija var tikt aplami interpretēta kā nepacietība, tādēļ tagad cenšos skaidrāk izklāstīt savas domas”.
  Rūpīgi sagatavojoties nākamajām darba pārrunām, jūs ne tikai parādīsiet, ka cienāt atlašu speciālista darba laiku, bet arī palielināsiet savas iespējas!
  ANCOR Corporate Websites
  Загрузка...
  Хочу в ANCOR!
  Загрузка...
  Заявка на услугу
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...
  Logo ANCOR
  Загрузка...